۲۲:۵۵:۲۲ - یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
با حضور استاندار خوزستان؛
پروژه بزرگ جاده ساحلی اهواز ـ ملاثانی کلنگ زنی شد + تصاویر
مراسم کلنگ زنی پروژه بزرگ جاده ساحلی اهواز – ملاثانی با حضور استاندار خوزستان، مسئولان استانی و محلی در پارک ساحلی شهر ویس برگزار شد.

به گزارش باوی نیوز: مراسم کلنگ زنی پروژه بزرگ جاده ساحلی اهواز – ملاثانی با حضور استاندار خوزستان، مسئولان استانی و محلی در پارک ساحلی شهر ویس برگزار شد.

ظرفیت بالای شهرستان باوی برای توسعه فعالیت های عمرانی و اشتغالزایی مولد/ هیچ پروژه ای بدون مجوز محیط زیستی اجرا نمی شود

غلامرضا شریعتی ظهر امروز در مراسم کلنگ زنی جاده ساحلی از پل سوم اهواز تا ملاثانی گفت: از شروع این دولت هیچ طرح بدون پیوست زیست محیطی اجازه اجرا نگرفته است.

استاندار خوزستان اظهارکرد: یکی از مزایای این طرح تثیبت رودخانه و حفظ حریم رودخانه است؛ هر چقدر عرض رودخانه بیشتر شود از فرسایش خاک، تخریب و پیشروی آن هم جلوگیری می کند.

وی افزود: مشاوران باید بررسی کنند و آنچه تیم کارشناسان و متخصصان اعلام کنند به آن عمل می کنیم.

شریعتی با اشاره به اینکه این مسیر ۴۸ کیلومتر با ۷۵ میلیارد تومان هزینه دربر داشته است، بیان کرد: با اجرای این پروژه اشتغالزایی بسیاری هم انجام می شود. این پروژه ها در راستای رونق و توسعه منطقه است که باعث فراهم شدن زمینه سرمایه گذاری برای توسعه و اشتغال مولد بیشتر هم می شود.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه افراد زیادی زمین های کشاورزی خود را از این رودخانه آبیاری می کنند، توضیح داد: این افراد نگران انسداد مسیر آبرسانی و تلمبه ها هستند؛ حتما باید این دغدغه مردم و کشاورزان منطقه دیده شود. حتما باید زمین های کشاورزی که با تأیید آب و برق و جهاد کشاورزی کشت می شوند را در نظر داشته باشیم.

وی افزود: به مردم ویس دو وعده و قول دادم؛ یکی اصلاح تردد مسیر شرق و غرب با ساخت زیرگذر که امسال حتما در برنامه معاونت عمرانی قرار می گیرد. همچنین در شرق ویس یک سری کوچه ها و خیابان هایی که در زمینه فاضلاب مشکل داشتند از محل اعتبارات وزارت نفت برای مناطق حاشیه اهواز کار ساماندهی این فاضلاب ها را نیز انجام می دهیم. این کار باید انجام شود تا توسعه غرب و شرق ویس با هم یکسان باشد.

شریعتی با تأکید بر اینکه همه باید در راستای اصلاح و توسعه استان تلاش کنیم، بیان کرد: شهرستان باوی ظرفیت بسیاری برای توسعه فعالیت های عمرانی و اشتغالزایی مولد دارد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: این جاده سازی باعث فراهم کردن زیرساخت های سرمایه گذاری می شود؛ هم اکنون بسیاری از سرمایه گذاران خواستار ساخت هتل در مسیر رودخانه هستند. امیدوارم با ایجاد این زیرساخت ها و اجرایی شدن این پروژه های اساسی دغدغه های مردم رفع شود.

پروژه احداث بلوار ساحلی اهواز ـ ملاثانی دوساله اجرا می‌شود

امید حاجتی، در آئین کلنگ‌زنی پروژه بزرگ بلوار ساحلی حدفاصل اهواز – ملاثانی و پروژه پل طبیعت ویس، اظهارکرد: کمتر از یک سال گذشته پروژه بزرگ بلوار ساحلی شرق اهواز – ملاثانی در دستور کار استانداری خوزستان قرار گرفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان با اشاره به این‌که برای اجرای پروژه بررسی لازم انجام شد و همزمان در چهار شهر اهواز، شیبان، ویس و ملاثانی شاهد اجرای به موقع خواهیم بود، گفت: ظرف مدت دو سال پیش‌بینی شده که این پروژه اجرا شود؛ هیچ پروژه‌ای در خوزستان بدون تأیید محیط زیست اجرا نمی‌شود.

وی ادامه داد: برای اجرای هر پروژه همه حریم‌ها از جمله حریم رودخانه مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ و کاملا با هماهنگی سازمان آب و برق این مطالعات انجام شده است.

حاجتی بیان کرد: حفظ حریم رودخانه کارون و تعرضاتی که به این رودخانه صورت می‌گرفت ناشی از نبود یک حریم فیزیکی است که به اجرای این پروژه شرایط فراهم می‌شود؛ یکی از وظایف این پروژه کمک به رودخانه کارون است.

وی با اشاره به این‌که اجرای پروژه بزرگ بلوار ساحلی حدفاصل اهواز – ملاثانی به امنیت منطقه کمک می‌کند، ادامه داد: سبب ایجاد روشنایی، استقرار جمعیت، افزایش ارزش اراضی و به گونه‌ای یک بازتولید ثروت در منطقه و این چند شهر است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان با بیان اینکه با اجرای این پروژه فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیاری ایجاد می‌شوند، ادامه داد: مطالعات تکمیلی این طرح در حوزه معاونت عمرانی استانداری خوزستان در حال اجرا است و در این مطالعات قرار است علاوه بر فرصت‌های سرمایه گذاری و اشتغالی، نحوه ارتباط این پروژه با طرح‌های تفصیلی و هادی روستاها مورد توجه قرار گیرد.

فرامند هاشمی‌زاده در ادامه این مراسم بیان کرد: پروژه بلوار ساحلی حدفاصل اهواز ـ ملاثانی با نگاه جامع به رودخانه کارون، اشتغال و دسترسی آسان طراحی شده و یکی از شریان‌های ارتباطی بین شهر اهواز و حومه است که در کاهش بار ترافیک نیز تاثیرگذار خواهد بود.

معاون عمرانی استانداری خوزستان اظهارکرد: این طرح از پل سوم اهواز و در ضلع شرقی رودخانه کارون شروع می‌شود و با گذر از شهرهای شیبان و ویس، به ملاثانی منتهی می‌شود.

وی افزود: طول مسیر این جاده ساحلی، ۴۸ کیلومتر است و به ۴ قطعه تقسیم می‌شود که هر شهردار یک مسیر از این قطعات را اجرا خواهد کرد و در حال حاضر، ۷۵ میلیارد تومان اعتبار برای این طرح مصوب شده است.

معاون عمرانی استاندار خوزستان تصریح کرد: جاده ساحلی اهواز – ملاثانی چهار بانده و شامل دو باند رفت و دو باند برگشت است و برای بلوار وسط نیز طراحی کامل انجام شده است.

وی با اشاره به کاهش ترافیک و احداث اماکن تفریحی اذعان داشت: این طرح با در نظر گرفتن امکانات قایقرانی، دسترسی به هتل‌ها، رعایت بهداشت و مسائل محیط زیست، نگاه جامع به رودخانه کارون و اشتغال و دسترسی آسان طراحی شده و یکی از شریان‌های ارتباطی بین شهر اهواز و حومه است که در کاهش ترافیک نیز تاثیرگذار خواهد بود.

فرامند هاشمی‌زاده خاطرنشان کرد: برای انجام این پروژه، مدت زمان دو سال در نظر گرفته شده است.

جاده ساحلی باعث عمران منطقه می شود

حیدر کاظمی در ادامه گفت: پروژه های بسیاری در شهرستان باوی انجام شده و یکی از پروژه های مهم و تأثیرگذار در عمران شهری همین پروژه است. این پروژه ثمرات و تأثیرات بسیاری دارد که با همکاری معاونت عمرانی استانداری و مدیرکل امور شهری استانداری شکل گرفته است.

فرماندار شهرستان باوی افزود: بحث پدافندی، جاده ای و اشتغالزایی در کنار ساحل قطعا در مسائل اقتصادی و تفریحی مردم تأثیرگذار است. مجوز بیمارستان را اخذ کردیم که با همت مسئولان استانی اجرایی می شود.

کاظمی در دامه بیان کرد: طرح ۵۵۰ هزار هکتاری که افزایش پیدا کرده و برنامه ریزی آن به باوی هم رسیده است نیز از دیگر کارهای انجام شده است.

مازیار آصف شهردار ویس در بخش دیگر این مراسم با خیرمقدم به مسئولان حاضر در مراسم اظهار کرد: افتتاح این پروژه که از شهر ویس آغاز شده را به فال نیک می گیریم و امیدوارم کارهای بهتر و بیشتری که به رفاه مردم منتج شود را انجام دهیم.

نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون نیز در این مراسم اظهار کرد: برنامه امروز ان شاءالله منشأ خیری برای کل شهرستان باوی باشد و از تمامی مسئولانی که در این جلسه شرف حضور دارند، به واسطه اهتمام آنها تقدیر و تشکر می کنم.

همایون یوسفی افزود: امیدوارم توفیقی حاصل شود تا خدمت رسانی در سراسر استان از جمله شهرستان باوی به خوبی و بیشتر از گذشته انجام شود.

 

یکی از بانوان حاضر در این مراسم در ارتباط با تأییدیه زیست محیطی این پروژه از یوسفی طرح سوال کرد که یوسفی در پاسخ به وی اعلام کرد قطعا دفتر فنی استانداری و شهرداری ویس در ارتباط با پیوست زیست محیطی اقدامات لازم را انجام داده اند.

 

در بلوار ساحلی حدفاصل اهواز – ملاثانی مسیرهای محدوده اهواز به طول ۱۲ کیلومتر، محدوده شیبان به طول ۵/۹ کیلومتر، روستاهای حدفاصل شهرها به طول ۱۶/۱ کیلومتر، محدوده ویس به طول ۶ کیلومتر و محدوده ملاثانی به طول ۸ کیلومتر وجود دارند.

 

انتهای پیام/

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب