۲۰:۱۴:۴۵ - جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
آیت الله حیدری در خطبه های نماز جمعه اهواز:
نهال کاری در کانون‌های ریزگرد توسط دولت برای انحراف اذهان است/ مطالبه مردم خوزستان از دولت آینده توجه به مسئله محیط زیست است
امام جمعه موقت اهواز گفت: نهال کاری در کانون ریزگردها مسئله انحرافی است و کارشناسان می‌دانند که نهال کاری در ۵ درصد از کانون‌های ریزگرد خوزستان انجام می‌شود.

به گزارش باوی نیوز: آیت الله محسن حیدری در خطبه های نماز جمعه امروز اهواز با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: جمهوریت نظام با حضور حداکثری مردم در انتخابات نمایان می‌شود و پس از این اصل، سلامت انتخابات مهم‌ترین موضوع در رفراندوم‌ها در نظام اسلامی است.

وی افزود: برای تأئید و احراز صلاحیت‌ها، مسئولان اجرایی نباید دخالت کنند و مدیران وزارت کشور جز اجرای قانون وظیفه دیگری ندارند و نباید فراتر از وظایف خود به دنبال تأئید صلاحیت‌ها به نفع گروه و حزب خاصی باشند.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: کاندیداهای ریاست جمهوری باید به مطالبات مردم توجه کنند و مطالبه مردم خوزستان از دولت آینده سالم سازی محیط زیست و مقابله منطقی با ریزگردها است. مقابله با ریزگردها نباید در حد نهال کاری و مالچ پاشی محدود باشد و مردم می‌دانند که منشا ریزگردها چیست و عامل اصلی ان نرسیدن آب به مراتع، تالاب‌ها و اراضی کشاورزی است.

وی عنوان کرد: راه حل اساسی مقابله با ریزگردها جلوگیری از انتقال آب خوزستان است تا دوباره تالاب‌ها جان بگیرند و زمین‌های خوزستان دوباره احیا شوند.

آیت الله حیدری گفت: نهال کاری در کانون ریزگردها مسئله انحرافی است و کارشناسان می‌دانند که نهال کاری در ۵ درصد از کانون‌های ریزگرد خوزستان انجام می‌شود و اتفاق خاصی برای مقابله با ریزگردها اتفاق نمی‌افتد.

وی اظهار داشت: رعایت اصل شایسته سالاری در توزیع مدیریت‌ها و رعایت حق بومی‌های خوزستان در به کارگیری در کارخانجان و صنایع استان از دیگر مطالبات مردم است.

منبع: رهیاب

انتهای پیام/

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب