۱۰:۱۲:۵۸ - شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
فرماندار باوی خبر داد:
تایید صلاحیت ۵۶۱ نفر از کاندیداهای شوراهای اسلامی شهرستان باوی/ تایید صلاحیت ۹۷ درصدی کاندیداها
فرماندار باوی گفت: از مجموع ۵۷۹ داوطلب شرکت در انتخابات شوراها در شهرستان باوی، ۵۶۱ نفر تایید صلاحیت شده‌اند.

به گزارش باوی نیوز: دکتر حیدر کاظمی در گفتگو با باوی نیوز اظهارکرد: از مجموع ۵۷۹ داوطلب شرکت در انتخابات شوراها در شهرستان باوی، ۵۶۱ نفر تایید صلاحیت شده‌اند.

فرماندار شهرستان باوی تعداد کسانی‌که صلاحیت آنان احراز نشده است را ۱۸ نفر برشمرد و افزود: ۳ درصد از داوطلبان عدم احراز صلاحیت شدند که ۸ نفر داوطلب شهر و ۱۰ نفر داوطلب روستا هستند.

وی با بیان این‌که امروز شنبه (دوم اردیبهشت ماه ۹۶) زمان قانونی اعلام رسمی نتایج بررسی صلاحیت‌ها به داوطلبین است، از داوطلبان درخواست کرد که با مراجعه حضوری و ارائه کارت شناسائی معتبر، پاکت نامه حاوی نتیجه صلاحیت خود را از فرمانداری دریافت کنند.

کاظمی توضیح داد که براساس قانون داوطلبانی که صلاحیت آنان احراز نشده باشد، ۴ روز برای ارائه شکایت کتبی خود به هیئت نظارت شهرستان باوی و استان خوزستان فرصت دارند و براساس قانون انتخابات، رسیدگی و بررسی نهایی شکایات داوطلبان، از هفتم اردیبهشت تا ۱۶ اردیبهشت انجام و نظر قطعی در تاریخ ۱۷ اردیبهشت رسماً اعلام می‌شود.

فرماندار باوی گفت: هرگونه تبلیغات قبل از موعد انتخاباتی خلاف قانون است و با افراد متخلف برخورد قانونی می شود.

وی تلاش و زحمات هیئت های اجرایی و نظارت شهرستان باوی را قابل تقدیر و ستایش دانست و خاطرنشان کرد: از آنجائی که وظیفه ما صیانت از حقوق مردم است، انتظار می رود که همه مردم و مسئولان در جهت اجرای انتخاباتی صحیح و سالم در شهرستان ستاد انتخابات را یاری نمایند.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا به طور همزمان در سراسر کشور روز ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

 

انتهای پیام/

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب