۱۳:۲۹:۰۸ - دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵
یادداشت// حجت الاسلام سید هادی حسینی امین
آزادی بیان و ذبح آن توسط مسئولین شهرستان باوی!
بدون شک اتفاقات اخیری که در شهرستان باوی و بخصوص ملاثانی افتاده است گویای ضعف مدیریتی و ترس مسئولین از هرگونه نقد و بررسی در حوزه کاری خود هستند چرا که جوابی برای اینگونه نقدها و سوالات نخبگان ندارند و سعی دارند که سوال و نقد را در نطفه خفه کنند. ولی موضوعی که در […]

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b5%db%b0%db%b6%db%b0%db%b7_%db%b1%db%b9%db%b1%db%b8%db%b1%db%b2

بدون شک اتفاقات اخیری که در شهرستان باوی و بخصوص ملاثانی افتاده است گویای ضعف مدیریتی و ترس مسئولین از هرگونه نقد و بررسی در حوزه کاری خود هستند چرا که جوابی برای اینگونه نقدها و سوالات نخبگان ندارند و سعی دارند که سوال و نقد را در نطفه خفه کنند.

ولی موضوعی که در اسلام بسیار به آن تاکید شده است درباره آزادی بیان و قلم است

در یکی دو قرن اخیر، بحث آزادی بیان و قلم از ویژگی های جهان غرب به شمار می آید بطوری که مرحوم علامه محمدتقی جعفری می نویسد: “چشم گیرترین جمله ای که در خصوص آزادی بیان شده است؛ همان جمله معروف است که از ولتر نقل شده است: (من با این سخنی که تو می گویی مخالفم، ولی حاضرم در راه اینکه تو این سخن را آزاد بیان کنی، زندگی خود را از دست بدهم)

جمله بالا به خوبی نشان دهنده اهمیت اظهار و ابراز نظر و عقیده است که متاسفانه امروزه مسئولین شهرستان باوی به شدت از آن خوف دارند.

به خوبی یادم می آید در یادداشتی که در مورد آموزش و پرورش باوی چند ماه پیش نوشتم چه جنجالی از طرف ریاست محترم این اداره شد و حتی تهدید به شکایت کردند.

یا در نماز جمعه وقتی یکی از اعضای شورا به فرماندار محترم شهرستان باوی نقد کردند که چرا پیگیر استخدام های غیربومی نیستید؟ به جای جواب به این نقد گفتند که فعلا انتخابات شورا نزدیک نیست و احتیاجی به تبلیغ نیست و با این حرف، از جواب طفره رفتند.

و مثال های دیگر….

ولی باید این عزیزان بدانند که دوران عدم پاسخگویی و تکروی گذشته است و نخبگان و مردم امروزه مطالبه گر هستند.

مقصود از آزادی بیان، آزادی بیان حقایق و دفاع از حق و تبیین واقعیات و سخنان سودمند و بهنجار است، چه در قلمرو مادی باشد یا در قلمرو معنوی،چه زبان باشد یا با قلم.

انتقاد سازنده از لوازم و اسباب پویایی یک جامعه و حرکت در مسیر رشد و رفع نقایص است، از این رو هر حکومتی اگر به بالندگی خود بیندیشد باید راه را برای هرگونه انتقادی که از سر دلسوزی مطرح می شود باز بگذارد.

لذا مسئولین عزیز اینقدر درباره نخبگان و جوانانی که از شما انتقاد میکنند موضع نگیرید و کمی با انصاف باشید و آدرس غلط ندهید.

در جهان بسیاری از سیاسیون مهارتشان در مهار قدرت مردم است نه آزادسازی، افزایش و به کارگیری قدرت مردم در جهت سعادت آنها. تنها سیاسیونی صادقند که اول باور مردم را دربارۀ قدرتشان افزایش دهند و بعد این قدرت را در جهت سعادت مردم به کارگیرند. سیاسیون مهارگر به مردم خود خیانت می کنند.

الحمدلله مردم به وسیله نخبگان پیگیر کارهای شما هستند و هرجا بی عدالتی و ظلمی از طرف هرکسی صورت بگیرد، آن ظلم و ظالم را رسوا خواهیم کرد.

لطفا به مردم خیانت نکنید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

ملاثانی/ حجت الاسلام سیدهادی حسینی امین

 

انتهای پیام/

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب