۲۰:۴۴:۲۶ - پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵
دکتر علیرضا دادگری نژاد
پرداختن به عزل و نصب مدیران و غفلت از برنامه ششم!
با سلام چون در برخی از سایتهای خبری هنوز بر تنور عزل مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر می دمند خواستم موردی را به دوستان تاکید نمایم ضمن احترام به ۱۸ نماینده خوزستان خصوصا نماینده محترم شادگان لازم دانستم بعنوان یک شهروند نکته مهمی را خدمتتان عرض نمایم. دوستان در زمانی که شما تمام توان خود را […]

n0013044444

با سلام چون در برخی از سایتهای خبری هنوز بر تنور عزل مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر می دمند خواستم موردی را به دوستان تاکید نمایم

ضمن احترام به ۱۸ نماینده خوزستان خصوصا نماینده محترم شادگان لازم دانستم بعنوان یک شهروند نکته مهمی را خدمتتان عرض نمایم.

دوستان در زمانی که شما تمام توان خود را مصروف عزل آقای مهندس صادقی که مدیری عارف و وارسته است و دوست و دشمن بر خلوص نیت ایشان صحه می گذارند، می نمائید در دولت و مجلس اتفاق مهمی در شرف نهائی شدن است.

برادران عزیزم در زمانی که شما مشغول کارزار هستید نمایندگان سایر استانها ماههاست بی وقفه بدنبال سهم خواهی در برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی هستند. استان خوزستان به دلیل همین اشتباهات سالهاست که نتوانسته از نمد ۵ برنامه توسعه بعد از انقلاب برای خودش کلاهی را تدارک ببیند.

آیا شما هم می خواهید پای در مسیر پیشینگان خود بگذارید و بازهم استان خوزستان را محروم از منابع بودجه ای مناسب بنمائید.

بیائیم کمی منصف باشیم آیا اگر رتبه استان از لحاظ بیکاری و سایر معضلات در صدر قرار دارد ناشی از عملکرد شرکت توسعه نیشکر است (شرکتی که بدون استفاده از بودجه دولتی ، ۲۰۰۰۰ شغل مستقیم ایجاد نموده و تنها شرکتی است که مشغول بازپرداخت بدهی های خود به سیستم بانکی است) ، نمایندگان مردم معیارشان برای ارزیابی چیست؟ مردم خوشحال خواهند شد که شاخص های علمی و به دور از اغراض شخصی ملاک ارزش گذاری عملکردها باشد.

مردم فهیم خوزستان در مقطع کنونی از نمایندگان خود انتظار دارند با استمداد از نخبگان علمی و اجرائی استان و تحلیل ۱۱ برنامه توسعه (قبل و بعد از انقلاب) و عارضه یابی این برنامه ها و یافتن ریشه افول رتبه استان در بین سایر استانهای کشور (ظاهرا استان ما در رده های آخر ۳۱ استان قرار دارد) و تشکیل کارگروههای مردم نهاد و استفاده از تجارب مدیران کارکشته ای همانند آقای مهندس صادقی که در طول عمر با برکت خود در صحنه های انقلاب ، جنگ و توسعه اقتصادی و اجتماعی تعهد و تخصص خود را نشان داده اند ، بتوانند با دستی پر به صحن مجلس و کمیسیون های تخصصی رفته و سهم مناسب استان را در برنامه ششم تثبیت نمایند.

اینجانب بعنوان فردی مستقل از ۱۸ نماینده محترم خود در مجلس شورای اسلامی، استدعا عاجزانه دارم که در ماه های آتی هم و غم خود را بر برنامه ششم توسعه بگذارند و بدانیم که اگر نمایندگان مردم در این دوره بازهم مثل اسلاف خود در سهم گیری کوتاهی نمایند تا سالها دیگر مجالی برای جبران وجود نخواهد داشت و آنگاه مردم از نمایندگان خود نخواهند پذیرفت که گناه کم کاری نمایندگان در ادوار گذشته را بر دوش مدیران صنعتی ، آن هم مدیران با عملکرد شفاف بگذارند.

در پایان فقط بر یک نکته تاکید می نمایم برخی از دوستان و نمایندگان عزیز می گویند که هر آمدنی رفتنی دارد، و مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر نیز از این امر مستثنی نیست ، اگر اینطور است چرا برخی از نمایندگان اصرار دارند در چندین دوره در انتخابات شرکت نمایند و وظیفه نمایندگی را به عهده بگیرند و اصلا چه اشکالی دارد که اگر یک نماینده یا مدیری توانا باشد سالها در مسند خود باقی بماند. در دنیای توسعه یافته ثبات مدیران کارآمد در عرصه های صنعتی ، تجاری ، فرهنگی ، ورزشی و … اصلی انکار ناپذیر است.

ضمنا اینجانب و سایر دوستان همفکر خود آمادگی داریم تا در معیت نمایندگان محترم استان در مجلس باشیم تا با قدرت و صلابت و بدور از حاشیه پردازی جایگاه مناسبی برای توسعه استان خوزستان در برنامه ششم را رقم زده و با پیگیری نمایندگان و تلاش مدیران صنایع استان ، آینده روشنی برای فرزندان خود ترسیم نمائیم و این مهم با همدلی و هم زبانی همگانی و آشتی استانی و رفع کدورتهای شخصی میسر خواهد بود.
۱۲/۸/۹۵

دکتر علیرضا دادگری نژاد
به امید رفع کدورتها در استان محروم خوزستان

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب